Úvod » Aktuality

Letní turnaj 2020 - skupina E 1.kolo : Tycho – ÚŽASný Bar Chýše 5:4 (3:1)

publikováno 08.07.2020 (aktualizováno 14.07.2020)

hráno na hř. Malešice od 18:45 hodin

Nastoupili (8) : Fred - Zdeněk – Jirka R. - Michal - Ota – Libor (VET) – Ruda (A) – Dan (A)                                                        Fans (4):  Ostravák - Oldtimer – doprovod Freda – fanoušek Tycha z Rudolfina                                                                                Branky : 1:0 (1 min.) Dan (A) zaskočil  gólmana  z dálky přesně k tyči;     2:0 (4 min.) vlastní gól - gólmana  dokonale  zaskočil  spoluhráč ;    3:0 (9 min.)  Michal dorazil do prázdné utěšenou střelu Libora (VET) ;           3:1 (25 min.) se poprvé prosadil soupeř - z bezprostřední vzdálenosti nedal Fredovi šanci;      3:2 (34 min.) dával opět soupeř – tentokrát z dálky přesně k tyči;        3:3 (42 min.) Fred skvěle vykryl další gólovku, ale soupeř dal pohotově do prázdné;     4:3 (47 min.) Fred dokonale zaskočil  gólmana přesným odkopem od brány;        4:4 (55 min.) trmu vrmu před naší bránou využil soupeř a pohotově opět vyrovnal ;         5:4 (58 min.) Dan (A) po pěkném vyšachování gólmana  proměnil Zdeňkovu ideální přihrávku do prázdné brány a rozhodl o našem vítězství.

Zhruba po cca 200 dnech jsme nastoupili v rámci  přípravy do „ostrého“ zápasu.  A navíc  tak trochu složenina tří týmů.  Přítomným se  musel  dramatický  zápas  určitě líbit. Hráno docela slušně v dobrém tempu,  na  obou stranách mnoho šancí ke skórování. Fred si opravdu zachytal a na konečném výsledku má  lví  podíl.   Nakonec perně vybojovaná  výhra.  Výborný  výkon  všech a  opravdu  týmová  hra.  Všichni  si  sáhli  na  dno  svých sil. Radost  pohledět. Jen tak dál.                                      Oldtimer

P.S. Mají krásně vedené stránky - více na : https://frantisektuma.wixsite.com/uzasfc                                                              Výsledky 1.kola : Tralalalala – Parádníci  1:6,  El Barto – Jabadabadoo Prosek  9:1

A ještě komentář soupeře :    Hrubé chyby v obraně a velké množství zahozených šancí znamenají prohru v LT2020.                     ÚŽASný Bar Chýše - Tycho de Brahe 4:5 (1:3)           Branky: 1x Zohan, Miláno, Mrázič a Krtek

Přesně měsíc po obhájení bronzových medailí v Zimním turnaji jsme nastoupili k prvnímu zápasu toho letního. Bylo však velmi vidět, že jsme v posledních pěti měsících hráli jeden match. Nepřesnost a hrubé individuální chyby znamenali stav 0:3 v deváté minutě!!! Něco takové jsem opravdu dlouho nezažil. Sice jsme následně soupeře mačkali, snížili na 1:3 (Zohan), ale stále to nebylo ono. Nepřesné přihrávky v koncovce nám bránili v lepším zakončení a navíc soupeře držel brankář. Druhá půle byla již o poznání lepší, ale hráči Tycha se zatáhli a celkem zkušeně bránili. Na našem kontě však přibývaly pouze šance a tak se nám podařilo i srovnat skóre. Ve 34´se neuvěřitelnou šudlou trefil Miláno 2:3 a o 8´později dorazil Mrázič vyraženou střelu soupeřova gólmana 3:3. Hnali jsme se za vítězstvím, ale další neuvěřitelná minela Stanleyho a gól v 47´od soupeřova brankáře přes celé hřiště nám téměř zlomili vaz. Ano vstali jsme a vydřeli znovu vyrovnání, když Krtek pohodlně zavřel zadní tyč po skvěle zahrané standardce v 55´. Jenže soupeř našel ještě poslední zbytky sil a po nádherně využitém brejku dal v 58¨výsledku nečekanou podobu.

Bylo to šílené utkání plně nepřesností a neuvěřitelných chyb. Soupeři jsme doslova darovali čtyři góly a pak se strašně dřeli na dotahování...Ale je potřeba zde najít pozitiva. To největší (pro mne) je, že si Stanley uvědomil, že je občas potřeba být v bráně, soustředit se především na chytání - je gólman! Druhé pozitivum je, že jsme se v deváté minutě za stavu 0:3 nesesypali a dokázali zabrat a téměř dokonat ÚŽASný obrat.